poniedziałek, 28 sierpnia 2017

164 dzień

Tak, zdecydowanie nadal jestem. I tak, nadal odliczam dni. W ogóle rozbawiają mnie Wasze pomysły na to czego dotyczą dni, które odliczam. Nigdy wcześniej nikomu nie odpowiedziałam na pytanie co to, są za dni - znaczy możliwe, że jakoś tam odpowiedziałam, ale nie konkretnie i choć mnie nie raz prosicie to jednak zostanę przy tym, że to będzie moja słodka tajemnica. Ale przy okazji, jak już przekazuję Wam informację. Często zadajecie mi pytania w różnych miejscach, od grupy, po wiadomości prywatne, przez maila. Stworzyłam jednak miejsce, gdzie będziecie mogli zadawać jakie tylko chcecie pytania, a ja będę na nie odpowiadać przypinając je pod koniec każdego posta na blogu. Także, jeżeli chcecie o cokolwiek zapytać, to proszę śmiało tutaj - mindcore.sarahah.com

Na koniec posta trochę cytatów, które bardziej niż moje słowa opisują jak się czuję 164 dnia. Dobranoc.

"Wie pan, każdy człowiek ma jakąś potrzebę kontaktu z ludźmi, ale kontaktu nie przypadkowego, tylko jakiejś bliskości charakteru, myślenia, nastroju."
- Tadeusz Konwicki

"Zdarzyłem się Tobie. Ludzie czasem zdarzają się sobie. Oszukujemy się, że mamy nad tym władzę. To nieprawda. Zdarzamy się sobie. Tak. Zdarzyłaś się mi.
I boję się, że możesz zdarzyć się komuś innemu."
- Robert K. Bloom

"Nie powinno się tyle pamiętać. Człowiek nie beczka. Nie wszystko się w nim zmieści. A najgorsze, kiedy zacznie się przelewać."
- Wiesław Myśliwski

"(...) Wiesz, temu jednemu mężczyźnie chciałabym dać, tak zwyczajnie, tak najzwyczajniej w świecie - jak podarek imieninowy czy urodzinowy - całe moje życie. Bez reszty. Chciałabym być z nim i podróżować z nim, i czekać na niego wtedy, kiedy nie mógłby mnie ze sobą zabierać. Chciałabym dla niego utrzymywać dom w czystości i robić zapasy na zimę, kompoty, konfitury, marynować grzyby, kwasić ogórki, butelkować szczaw, pomidory, kisić kapustę i inne wspaniałości. Chciałabym mu zrobić na drutach albo na szydełku długi długi ciepły szalik i ciepły sweter, i ciepłe rękawiczki, i ciepłą czapkę, i bardzo ciepłe skarpety, i w ogóle. Bo to tak jest, że dla siebie, owszem, można coś tam zrobić, ale dla drugiego człowieka to już można coś niesamowicie pięknego zrobić, wszystko. Wszystko, i, czy ja wiem… może jutro zgaśnie słońce, przecież może; albo nam je przesłoni, na zawsze, jakiś straszny potworny grzyb… Przecież może."
- Edward Stachura


Zdjęcie: Zbyszek Pocian

5 komentarzy:

 1. Super takie cytaty :D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama jestem ciekawa, do czego tak odliczasz ;) trzymasz w napieciu :) pozdrawiam i zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy patent z tym odliczaniem. Lubie tajemnice, dlatego też będę tu częściej zaglądać. Zapraszam do siebie na: sosimply.pl

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest sprawdzany przed publikacją. Obraźliwe komentarze nie zostaną opublikowane.

Szablon stworzony dla bloga www.costrzebarobic.pl