sobota, 15 lipca 2017

Bo szczęściu trzeba pomóc

Ostatnio bardzo często pytacie mnie w wiadomościach prywatnych o to co oznacza dany tekst, o czym lub o kim jest, wiele z Was również zbyt często bierze moje teksty do siebie i przywłaszcza je do swojej osoby - tłumacząc - zbyt często myślicie, że te teksty, są o Was. Ja zawsze zostawiam interpretacje Wam, ponieważ uważam, że mam na tyle kreatywnych czytelników, aby nie musieć tłumaczyć, plus w taki sposób piszę teksty, że dla każdego powinny znaczyć coś innego, a więc nie ma jednego wytłumaczenia ich i w żadnym przypadku nie powiem Wam jak ja je rozumiem, gdzie by była frajda? Dodatkowo chciałam Was tylko nakierować. Myślę, że za bardzo próbujecie dany tekst podpiąć pod osobę. Często myślicie, że piszę o jakimś mężczyźnie, ukochanym, byłym partnerze, pierwszej miłości czy ostatniej miłości... jednakże popatrzcie na to głębiej, jeszcze głębiej i wtedy zrozumiecie. Teksty na mojej stronie rzadko, są o osobie, najczęściej są skierowane do bytu, uczucia lub są pisane o nich... Dobrze, już dobrze. Nakierowałam Was - mam nadzieję, że teraz będzie Wam się lepiej wszystko czytało.
Bo szczęściu trzeba pomóc. Zawsze uważałam, że szczęście przychodzi samo i jeżeli coś jest nam przeznaczone to w końcu na nas wpadnie. Jednakże nigdy mi nie przyszło do głowy to, że czasami trzeba mu pomóc. Co z tego, że postawi nam los daną osobę czy uczucie na drodze jak nie wykorzystamy szansy? Nie zawsze widać od razu, że to jest prezent od losu, a więc warto popatrzeć głębiej, troszkę się rozejrzeć, uśmiechnąć się z dwa razy i działać. Nie jestem pewna, że to zawsze działa - w końcu nie bawmy się w Boga. Jednak! U mnie zadziałało. W sumie zaczyna dopiero działać, ale działa.

Tak przy okazji. Ostatnio znalazłam bardzo dobry cytat, który myślę, że w obecnej mojej sytuacji jest znaczący. W sumie ogólnie myślę, że choć jest bardzo krótki to wprowadza wiele do życia człowieka po zinterpretowaniu go na swój sposób.

"Czasami nie chodzi o to aby zmieniło się na lepsze. Najczęściej chodzi o to aby zmieniło się na cokolwiek."
- Marek Hłasko
Zdjęcie: Zbyszek Pocian

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest sprawdzany przed publikacją. Obraźliwe komentarze nie zostaną opublikowane.

Szablon stworzony dla bloga www.costrzebarobic.pl