sobota, 3 czerwca 2017

78 dzień

W sumie nie jestem rozczarowana, bardziej przybita. Czasami chciałabym to wszystko wyłączyć na kilka minut, choć na kilka. Wyłączyć uczucia, decyzje, pożądanie, pragnienie, strach, śmiech, radość, słowa... wyłączyć to wszystko choć na chwilę. Jestem osobą, która od zawsze stała w choć jeden negatywnej i ciężkiej do wyjścia sytuacji. No i oczywiście, teraz jak i zawsze, także postawiłam się w takiej sytuacji, nie do końca z wyboru, choć z dnia na dzień wydaje mi się, że tak. "Strach się bać" - jak to powiedziała mi moja koleżanka. To nie jest do końca tak, że mam ból istnienia. Po prostu zamiast cieszyć się tym co jest tu i teraz - planuję, planuję i to ostro. W sumie nie jest złe planowanie, bo dzięki temu omija mnie wiele negatywnych emocji i "doznań", jakie mogą być podczas życia chwilą, no i zarówno omija mnie wiele pozytywów. I co teraz wybrać? Na czym postawić swoje życie? Za dużo emocji, za dużo błędów, za dużo wyzwań. Wszystkiego za dużo. Kiedy będzie za mało?
78 dzień? Już? "And it's coming closer"
Bywajcie!
Zdjęcie: Zbyszek Pocian

1 komentarz:

  1. Coś czuję, że obecnie rozumiem Cię doskonale.
    Czasami życie stawia w nas sytuacjach, w których postawienie wyboru jest cholernie trudne, a my wiemy że no kurcze, musimy to zrobić bo nie ma innego wyjścia. Zawsze gdzieś trzeba wybierać, myśleć, rozważać...a nie możemy mieć wszystkiego po trochu.
    Ja osobiście sama jestem w takiej sytuacji i głowie się, czy mój wybór który postawiłam sobie już dobry ponad miesiąc temu był słuszny..z jednej strony owszem, bo osoba ta ani razu do tej pory mnie nie zraniła, wrecz przeciwnie - stara sie. A z drugiej, jest osoba która zna mnie całkowicie, wszystko o mnie, zraniła już dobre kilka razy i dopiero teraz mówi, że czuje coś do mnie wiecej choc 2 miesiące temu się tego wypierała. Uczucia są bardzo dziwne i już można się pogubić w tym wszystkim. A mimo to, zostaję przy wyborze 1 bo uznaję, że jest dla mnie dobry choć bolesny ze względu na drugą stronę. Szczerze uczuć czasami już nie lubię, dlatego Cię rozumiem. Potrafią wiele namieszać, narobić błędów których potem możemy żałować.

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest sprawdzany przed publikacją. Obraźliwe komentarze nie zostaną opublikowane.

Szablon stworzony dla bloga www.costrzebarobic.pl