wtorek, 30 maja 2017

Top 5 książek #1

   No i dziś pora na kolejny post z serii Top 5, ale zanim przejdziemy do niego, chciałabym Was poinformować, że na dniach pojawi się nowa kategoria na blogu. W sumie będą to posty ukazywane raz w miesiącu, zwać się będą "podsumowanie miesiąca" lub coś w tym rodzaju, jeszcze do końca nie wiem. Po prostu będą to wpisy, w których opowiem co się w moim prywatnym życiu działo przez ostatni miesiąc.

Tak czy owak, wracajmy jednak do Top 5. Jak wiecie pojawiła się już nie raz muzyka, były seriale i filmy, dzisiejszy post jest na Waszą prośbę. W sumie bardzo się cieszę, że chcieliście Top 5 - KSIĄŻEK. Dzisiejsze propozycje to moi ulubieńcy, a więc zaczynajmy!
Rupi Kaur - "Mleko i miód"
Bardzo piękna książka, którą udało mi się przeczytać już 2 razy w języku polskim. Postanowiłam jako trzeci raz przeczytać już po angielsku. Jest to książka przede wszystkim dla kobiet. Pokazuje ona wiele aspektów życia, naszej egzystencji. Bardzo dużo wyraża i myślę, że dużo także wymaga od czytelnika. Choć jak wspomniałam ta książka jest pisana dla kobiet to jednak uważam, że każdy mężczyzna powinien ją przeczytać, aby odkryć w dobry sposób płeć piękną i lepiej spojrzeć na to jakie jesteśmy oraz jak my widzimy świat i uczucia.

Barbara Rosiek - "Pamiętnik narkomanki"
Jest to moja ulubiona książka od 5 klasy podstawówki, a więc uwierzcie, że od dawna. W sumie to pierwsza książka o narkotykach jaką przeczytałam. Zakochałam się we wszystkim co w niej jest, dzięki niej bardzo dużo zrozumiałam. Teraz po wielu latach uważam, że to dzięki niej byłam taką odpowiedzialną nastolatką. Pamiętnik narkomanki dużo pokazuję i uważam, że to książka nie tylko dla nastolatków, bo i także dla osób dorosłych, a przede wszystkim dla rodziców, którzy powinni sobie czasami przypomnieć jak to jest być dzieckiem i co się wtedy myśli.

Nicholas Sparks - "Anioł stróż"
Bardzo piękna książka. W sumie przeczytałam ją dopiero niedawno, podczas ostatniej podróży w rodzinne strony. Tak - w pociągu trzeba coś robić. Jest to chyba 7 książka Sparksa jaką przeczytałam i bardzo lubię tego autora, ale to chyba moja ulubiona - jak na razie - jego powieść. Bardzo mi się podoba przedstawienie każdej postaci w tej książce, nawet samego psiaka, który ma jedną z głównych ról w tekście. Myślę, że ta książka też bardziej jest przeznaczona dla Pań - romansidło.

John Green - "W śnieżną noc"
W sumie ta książka ma 3 autorów, ale jako, że Green chyba jest najbardziej rozpoznawalny postanowiłam go tutaj pod nią podpisać. Książki Greena też lubię, choć nie uważam je za tak dobre jak słyszałam, są dobrze napisane, ale jednak nie mają w sobie do końca tego czegoś. W śnieżną noc - ma to "coś", w sumie nie wiem czy to jest kwestia tego, że napisały ją także dwie inne osoby, czy po prostu ta historia mnie zachwyciła. Tak czy owak przeczytałam ją w dwa dni, tak mnie wciągnęła, a więc chyba była, hmmmm, dobra?

Antoine de Saint-Exupéry - "Mały Książę" 
Niestety w moich czasach (jak to strasznie brzmi) to nie była lektura, wtedy najbardziej znany był "Tajemniczy ogród". Jednakże moja siostrzenica miała tę książkę chyba w 3 lub 4 klasie podstawówki, gdy ją czytała na głos w któryś wieczór bardzo mi się spodobała forma jej napisania, aż w końcu sama ją przeczytałam, już chyba 10 razy ją czytałam i za każdym razem mnie zaskakuje swoim pięknem.

I to już? Nawet nie wiedziałam, że tak szybko mogę tego posta napisać! Bardzo się cieszę, że mogłam Wam zaprezentować moje Top 5 książek, niedługo pojawią się kolejne - obiecuję! No i w sumie patrząc na dzisiejsze książki - wszystkie posiadam na własność. Teraz zauważyłam, że każdy egzemplarz mam. Może opowiecie mi o swoich ulubionych książkach? Napiszcie je w komentarzach!
Bywajcie!
Zdjęcie: Zbyszek Pocian

2 komentarze:

  1. Czytałam Sparksa i uwielbiam jego twórczość :) A Pamiętnik Narkomanki też mi się bardzo podobał :)

    Pozdrawiam Agaa
    http://ilovetravelingreadingbooksandfilms.blogspot.com/2017/05/33-recenzja-py-ziemi-rafa-cichowski.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie z kolei Sparks kompletnie nie podchodzi. :) Nie wiem, coś jest w jego stylu, że bardzo ciężko mi się go czyta (chociaż powinno w miarę lekko).

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest sprawdzany przed publikacją. Obraźliwe komentarze nie zostaną opublikowane.

Szablon stworzony dla bloga www.costrzebarobic.pl