niedziela, 23 kwietnia 2017

Top 5 utworów #2

No i nadszedł czas na drugą część najbardziej wyczekiwanej przez Was serii "Top 5". Tym razem oczywiście będą to tytułowe utwory. Jeżeli jeszcze nie przesłuchaliście pierwszej składanki powolnych i romantycznych utworów to oczywiście zachęcam do przeglądnięcia ich tutaj - KLIK. No i przechodzimy do teraźniejszych faworytów w nieco innym rytmie.
Aventura - Obsesion
W sumie ten kawałek nie jest jakiś nowy i kojarzy mi się z takimi potańcówkami, które odbywały się w świetlicy szkolnej za czasów podstawówki i gimnazjum. Wydaje mi się, że nieźle wywijałam wtedy tyłkiem - nie to co teraz! Kilka miesięcy temu moja przyjaciółka przypomniałam sobie o tej piosence i ciągle ją słuchała, aż ja się sama wkręciłam i do tej pory ją słucham, a uwierzcie to długo jak na jeden kawałek, który leci na głośnikach w kółko i w kółko.

Sarah Connor - Skin on skin
Ta piosenkarka nigdy nie była moją faworytką, ponieważ zawsze uważałam, że Shakira ma lepszy głos, włosy i ciało! Ha.... w sumie nie zawsze, ale za czasów gimnazjum tak! Tak czy owak YouTube postanowił mi ten o to utwór polecić, przypadkiem się włączył i o to jest na mojej liście! Jest bardzo romantyczny, delikatny i nieco stary, ale jak ktoś jest w podobnym humorze do mnie to jak najbardziej polecam - nie warto się ograniczać i szufladkować.

Mika - Rain
Tego wokalistę również poznałam na przełomie gimnazjum, może już szkoły średniej. W sumie ta top lista jest zbiorem piosenek z tamtych czasów. Jednakże wtedy jego bardzo popularna piosenka i hit wtedy VIVY nosiła nazwę "Relax". Rzecz jasna przypadła mi do gustu, jak każdemu kto się nie szufladkuje w żaden sposób. No, ale tak czy owak dziś przychodzę z nowo odkrytym jego kawałkiem! "Rain" poznałam dopiero z 2 tygodnie temu i ciągle go słucham, gdy jadę do pracy. Jakoś na tyle poprawia mi humor, że aż chce mi się do tej pracy iść!

Eros Ramazzotti & Tina Turner - Cose Della Vita
Bardzo romantyczny kawałek przy którym tańczyłam pierwszego tzw. "przytulaska" z najprzystojniejszym chłopakiem w podstawówce, najprzystojniejszym! Dobrze ją również wspominam dlatego, ponieważ samego Ramazzotti bardzo lubiła moja świętej pamięci mama, a więc przez to już samo mi wszystko nakazuje bym go lubiła.

Krzysztof Krawczyk - Bo jesteś Ty
Na sam koniec coś polskiego i za razem również jeden z ulubionych wokalistów mojej mamy, w sumie to chyba ulubiony z polskich. Krawczyka nawet lubię, przede wszystkim za barwę głosu i historię jaką tworzy. Lubię też jego wykonanie "Trudno tak", które śpiewa wraz z Edytą Bartosiewicz. Tak czy owak ten kawałek bardzo mi się podoba, aż zachciałam się znów zakochać - na sekundę, dosłownie.

A więc tyle na dziś. Mam nadzieję, że ta składanka zostanie przez Was przesłuchana i przypomnicie sobie troszkę "stare czasy". No w sumie jeżeli ktoś o wiele młodszy ode mnie to przeczyta to może nie znać kilku z tych utworów.

Bywajcie!
Zdjęcie: unsplash.co

2 komentarze:

  1. Uwielbiam Obsesion, co jest całkiem logiczne ze względów instruktorskich, hahaha <3 i przypomniałaś mi o piosence Rain! ojaaa! jaka ona jest stara :D w sumie.. ja też jestem stara, hahaha :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwsze dwie też mega lubię! :D Dzięki za przypomnienie o nich

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest sprawdzany przed publikacją. Obraźliwe komentarze nie zostaną opublikowane.

Szablon stworzony dla bloga www.costrzebarobic.pl