niedziela, 18 grudnia 2016

Czy da się żyć bez rodziców?

Ostatnio dostałam pytanie od Anonima "czy da się żyć bez rodziców?". Oczywiście jako, że tutaj jestem to znaczy A, że odpowiadam w końcu po długim czasie na to pytanie, a B, że się da, bo żyję.

Zacznijmy od tego, że nie każdy z Was zna fakty z mojego życia osobistego, ale postanowiłam się z Wami tym podzielić, ponieważ to nie jest żaden sekret, a ta strona jest odzwierciedleniem mnie, mojej duszy oraz ukazuje moje wyznania - także no.

I jeszcze raz zacznijmy od tego, że nie mam rodziców. Nie wchodząc w szczegóły. Tata zmarł, gdy miałam 12 lat, a mama rok później, gdy ukończyłam 13 lat. Zaadoptowała mnie moja najstarsza siostra. Dobra, gdy już jesteśmy na czysto to przejdźmy do tematu.

Musicie wiedzieć, że to nie jest łatwy temat dla mnie czy dla jakiejkolwiek osoby, której zmarł jeden rodzic lub jak w moim przypadku oboje. Co nie zmienia faktu, że chcemy o tym rozmawiać, pomaga to nam. U mnie stało się to na przełomie 9 lat, a więc kupa czasu można by było rzecz. Oczywiście takich rzeczy się nie zapomina, ale po takim czasie chętnie o tym rozmawiam. Cóż ciężko jest się wyrazić w kilku zdaniach, przede wszystkim wyrazić swoje zdanie i uczucia, ponieważ w każdym momencie, w różnych sytuacjach odczuwam coś innego, inny ból lub inną tęsknotę, nie ma tylko jednego rodzaju bólu i tęsknoty w tym przypadku, są ich setki albo i tysiące. Wracając do pytania, czy da się żyć bez rodziców? Jasne, że się da, ale jest pewien haczyk. Zawsze będzie Ci brakowało ich. U mnie, są nawet dwa haczyki. Brakuje mi moich rodziców w każdej sekundzie mojego istnienia, ale także jestem osobą, która choć jest gadatliwa i potrafi dogadać się z każdym to nie potrafię oddać siebie w całości w 100%, część mnie wygasła i nie da się jej uszczęśliwić w żaden sposób, jest to skutek utraty rodziców jak powiedział mój psycholog, którego bardzo szanuje, a i także ciężar, który noszę i który muszą nosić przez to moi bliscy.

Więc odpowiadając jeszcze raz na pytanie. - Tak, da się żyć, ale z pewnymi niedoskonałościami na psychice.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest sprawdzany przed publikacją. Obraźliwe komentarze nie zostaną opublikowane.

Szablon stworzony dla bloga www.costrzebarobic.pl