sobota, 1 października 2016

Na zewnątrz

Pisanie bloga wbrew pozorom nie jest takie łatwe. Żyjemy w dobie internetu. Gdy rozmawiam ze znajomymi podczas popołudniowej kawy w centrum Wrocławia i rozpoczynam ciekawy - według mnie - temat, prostując, mówię o blogosferze, blogowaniu, blogach. Niestety rzadko zdarza się, że osoby, które ze mną prowadzą rozmowę zgadzają się z tym, że niezwykłe jest blogowanie. Dlaczego wszyscy myślą, że blogować może każdy? Choć prawdę mówiąc może każdy, ale czy każdy do tego się nadaje? Wokół mnie jest na prawdę bardzo dużo osób, które zajmują się w wolnym czasie prowadzeniem bloga. Piszą o modzie, kombinują z przepysznymi przepisami kulinarnymi, tworzą vlogi... starają się. Ale na prawdę jest ich bardzo dużo. Czy w takim razie każdy musi prowadzić bloga? Czy każdy się do tego nadaje? A jeżeli nie to jak rozpoznać blog, który tak na prawdę jest pamiętnikiem, oderwaniem od rzeczywistości, a może właśnie taki blog należy do tych "dobrych", do takich, które z przyjemnością można czytać godzinami i wracać do nich po długiej przerwie?

I z takimi refleksjami przychodzę dziś ja. Z październikiem, jesiennym miesiącem powracam do blogowania. Byłabym już tutaj zapewne wcześniej, ale musiałam każdy szczegół zapiąć na ostatni guzik. Jestem i zostaję, gdy tylko wena przyjdzie - będę pisać.

Nie wiem czy mój blog będzie dobry, konkretny i warty czytania. Nie mnie oceniać, każdy ma inny gust i inne kupki smakowe. Każdy zje go inaczej. Jednakże mam nadzieję, że w pewien sposób ktoś z Was zrozumie to co napisałam. Nie chcę w żaden sposób się szufladkować. Wstępnie ustawiłam 3 kategorie, które będą pniem mojego bloga: przemyślenia, top 5 oraz fotografia. Nie, są to wszystkie kategorie jakie się pojawią, jest to tylko pień - jak wspomniałam. Każdy post będzie prosto z serca, albo jeszcze z głębszej części mnie - da się? A więc bloguję.

Bywajcie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest sprawdzany przed publikacją. Obraźliwe komentarze nie zostaną opublikowane.

Szablon stworzony dla bloga www.costrzebarobic.pl