niedziela, 9 października 2016

Miłostki

"Nie odbieraj tego telefonu - ze mną wygodnie połóż się. Zostańmy dzisiaj w domu - proszę Cię o ten jeden dzień, posłuchaj mnie"

Już kiedyś wspominałam, że nie ma dla mnie definicji miłości, ale to nie znaczy, że nie mam nic na ten temat do powiedzenia. BA - mogłabym o tym rozmawiać godzinami, dniami i nocami. Może zacznijmy od tego, że miłość przeszłam nie raz i nie dwa, czy była prawdziwa? W pewien sposób tak (Mówię tutaj o miłości pomiędzy mężczyzną a kobietą). Każda miłość jest prawdziwa, ale nie każda powinna trwać do końca życia - takie jest moje zdanie. Według mnie jeden człowiek jest pisany jednej osobie i nie ma tutaj przypadków, bo nawet przypadek potwierdza regułę - to oczywiście moje zdanie.
Czy prawdziwa, jedyna miłość istnieje? Oczywiście, że tak. Każdy ma gdzieś tam w świecie osobę, która jest mu pisana. Taka jest kolej rzeczy. Jesteśmy w ten sposób stworzeni by kochać. By kochać rodzinę, przyjaciół... ale i także tą jedyną osobę, która daje nam szczęście i uśmiech każdego dnia. Czy ja mam taką osobę? Każdy ma, gdzieś tam. Jedni bliżej, inni troszkę dalej. Moja jest blisko, na miejscu i na wyciągnięcie ręki. Jak to życie, nie wszystko jest łatwe i rzadko co układa się człowiekowi w prostej linii do pozbierania tylko w danym etapie życia. By odnaleźć prawdziwą miłość potrzeba czasu, dużo pozytywnej energii i wiara w siebie. Ale myślę, że tak. Mam miłość, bliżej niż dalej.

Jak rozpoznać miłość? Na prawdę nie jest to takie łatwe. Miłość to bardzo duże, głębokie uczucie - każdemu pojawia się w innym momencie życia i w inny sposób. Osoba, której oddasz siebie i swoją miłość powinna przede wszystkim być Twoim własnym ideałem i myślę, że to najważniejsze określenie jakie można tylko znaleźć. Dla mnie, są to bardzo ważne słowa. Oczywiście każdy dostrzega miłość inaczej, bo jak wspomniałam tyle ile ludzi chodzi po świecie tyle jest definicji miłości. Dla mnie, aby powstała miłość musi być bardzo dużo złożonych fragmentów układanki. Spróbuje po prostu opowiedzieć o cechach po których dostrzeżeniu wiem, że jest to miłość. Osoba kochająca przede wszystkim musi być Twoim przyjacielem, ponieważ to jest nie tyle podstawa związku, ale i podstawa miłości, bez przyjaźni nie ma miłości - po prostu nie ma, NIE MA. Po drugie zaufanie i tutaj, są przeróżne sytuacje i wiem, że niektórym ludziom ciężko jest zaufać drugiej osobie, ale w miłości trzeba oddać całego siebie, a gdy nie ufamy to zarazem nie potrafimy tego zrobić. Zaufanie jest bardzo istotne i to takie bezgranicznie, bez kontrolowania i sprawdzanie - na tym polega zaufanie. Po trzecie wolność i to w dobrym znaczeniu tego słowa. Przy drugiej osobie powinniśmy się czuć wolni, bezpieczni i otwarci. Musimy się czuć dobrze - "jak w domu". I to, są według mnie podstawy miłości na które patrząc możemy stwierdzić, że to miłość. Jeżeli czujesz się przy tej osobie bezpiecznie, uważasz za swojego przyjaciela, ufasz, szanujesz, czujesz się wolna i potrafisz się otworzyć, a na dodatek jest Twoim własnym ideałem - to w każdym aspekcie jaki sobie tylko wymyślisz jest miłość - głęboka, prawdziwa, wierna... jest to jedna szansa w życiu, taka jedyna na prawdziwą miłość - nie zmarnuj tego!

Dobrze, dobrze. Tyle o miłości. Dzisiejszy dzień jest dla mnie na prawdę piękny pod względem refleksji i dzięki temu potrafię pisać bezpośrednio o miłości. Także kończąc i prostując- jeżeli macie kogoś takiego kto wszystkie podane wyżej cechy ma to trzymajcie się go jak skarbu, dbajcie i pielęgnujcie tą relacje, na prawdę warto! Trzymam za Was mocno kciuki - ale tak z całego serduszka!

Na dobranoc, przed 1 nad ranem cudowna piosenka, którą dziś poznałam:
Mania - Pościelówa

Bywajcie!

2 komentarze:

 1. Przez Ciebie piosenka ciągle chodzi mi po głowie - dzięki! :D
  Pięknie piszesz o miłosci. Każdy powinien znaleźć taką jedną, jedyną... :) Nie ważne, że nie jest idealna - ważne, że prawdziwa!

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny tekst. Ja już swoją miłość znalazłam i już niedługo powiemy sobie tak o tym możesz przeczytać na moim blogu
  http://designyourhappylife.com/

  Każdemu polecam nie patrzeć na wygląd tylko na charakter, jak opiekuje się drugą osobą i przede wszystkim czy jest wyrozumiały. Czy jest w stanie przyjąć, że gdzieś nie pójdziemy bo źle się czuję. Byłam z taką osobą, która wybuchała złością.

  Pozdrawiam i zapraszam cię do mnie http://designyourhappylife.com/

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest sprawdzany przed publikacją. Obraźliwe komentarze nie zostaną opublikowane.

Szablon stworzony dla bloga www.costrzebarobic.pl